Metal katmanlı imalat teknolojisinde 20 yılı aşkın tecrübe…

VulcanTech‘in temel amacı SLM olarak bilenen metal katmanlı imalat teknolojisinin geliştirilmesi ve bu teknolojiye sahip makinelerin yerli olarak üretimlerinin gerçekleştirilmesidir.

Vulcan Teknoloji Firması, Selektif Lazer Ergitme (SLM) teknolojisinin Almanya’da ilk gelişiminde rol almış ve 1999 yılından beri bu teknolojinin dünyada gelişimine katkı sağlamış olan Makine Yüksek Mühendisi Cenk SİNİRLİOĞLU tarafından kurulmuştur.
Cenk Sinirlioğlu, İTÜ Makine öğrenimi ve Hanover Teknik Üniversitesi yüksek lisansında Hanover Lazer Merkezi’nde Metal Katmanlı İmalat yöntemleri üzerine çalışmış ve sonrasında Concept Laser GmbH firmasında 2004 yılı itibariyle Malzeme ve Teknoloji Müdürlüğü yapmıştır. Türkiye’ye dönerek Concept Laser’in kurucuları ile ortak olarak Hofmann Türk firmasını kurmuş ve bu teknolojinin Türkiye’de kullanımında özellikle dental sektöründe 2010 yılından beri öncü olmuştur.

Firmamızın metal ketmanlı imalat teknolojileri üzerine akademik, teorik ve pratik olarak 20 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır.